Veenilaiendite operatsioon

Veenilaiendite operatsioon – miniflebektoomia

Veidi aega tagasi selleks, et eemaldada patsiendilt veenilaiendid, tegid kirurgid operatsioonil suuri sisselõikeid mööda veene. Seda meetodit kasutatakse ka tänapäeval haiglates. Operatsioon on traumaatiline ja taastumisaeg on väga pikk. Haiglas viibib patsient veenilaiendite operatsiooni ajal üldnarkoosis. Peale sellist operatsiooni jäävad patsiendile armid kogu eluks ning neid on võimalik siluda ainult naha lihvimise teel, mis on omakorda pikk ja mitmekordne protsess. Nüüdisaja meditsiinis kasutatakse uusi võtteid ja valutut kosmeetilist ravi, mis toimub kohaliku anesteesiat kasutades. Üks nendest meetoditest on veenilaiendite operatsioon miniflebektoomia. Meetodi on välja töötanud Šveitsi arst Robert Mueller. Tema oli esimene, kes hakkas tegema naha sisse väikesi sisselõikeid, mis välistavad suuri sisselõiked mööda jalgu. Tema järel hakati seda meetodit kasutama kõikides kliinikutes üle maailma. Meetod seisneb selles, et väikeste nõelaukude suuruste avade kaudu eemaldatakse haige veeni osa traumeerimata teisi terveid veene.

veenilaiendite operatsioon foto

Operatsiooni eelis:

  • operatsioon toimub kohaliku anesteesia all
  • kosmeetiline efekt
  • puudub valu
  • haige veeni eemaldamine
  • haige ei vaja haiglaravi

Operatsiooni kulg:

Miniflebektoomia viiakse läbi Vitaclinikas. Patsient ööseks jääma ei pea, vaid läheb koju 2-3 tundi peale operatsiooni. Tänu diagnostilisele uuringule, leiab spetsialist haige veeni, mis märgistatakse. Seejärel teeb märgistatud piirkonnas punktsiooni skalpelliga, kasutades spetsiaalset tööriista, millega toob haige veeni välja. Haigele veenile tehakse punktsioon, mida teostatakse niikaua, kuni haige veen on täielikult eemaldatud, kasutades spetsiaalset liimitud linti läbilõigetel. Hematoomid taanduvad mõne nädala jooksul.

Operatsioonijärgne režiim:

Pärast operatsiooni on soovitatav säilitada aktiivne eluviis. Kasutada kreemi, et eemaldada hematoomid. On vaja kanda kompressioonsukki ning tulla operatsioonijärgsele arsti konsultatsioonile.

 

Selline meetod veenilaiendite ravimisel on vähem traumaatiline ja väga tõhus.