Piiling

Mis on piiling ja millist liiki piilinguid on?

piiling fotoOma nimetuse sai protseduur ingliskeelsest sõnast “peel” – koorima. See on vastava protseduuri väga täpne iseloomustus. Piilingu protseduuri ajal toimub naha pindmiste kihtide eemaldamine e. koorimine spetsiaalsete keemiliste preparaatide (puuviljahapete) abil. Sõltuvalt toime sügavusest, jaguneb piiling kolmeks liigiks: pindmine, keskmine ja sügav.

Pindmine piiling – seda teostatakse tavaliselt erinevate meetoditega, ka puuviljahapetega: õunhape, viiinamarjahape, sidrunhape või piimhape, glükoolhape. Pindmine piiling peaks huvitama eeskätt inimesi, kes märkavad enda juures naha vananemise märke. Üks valiku faktoritest selle protseduuri juures on asjaolu, mis lubab patsiendil kohe jätkata igapäevast eluviisi ning see on täiesti valutu protseduur.

Protseduuri kordade arv sõltub naha tüübist. Siiski tuleb arvestada, et protseduuride vahe peab olema vähemalt kolm-neli päeva. Tänu uue põlvkonna hapetele on pindmine piiling ohutu ja efektiivne. Sageli on pindmine piiling ettevalmistuseks keskmisele või sügava piilingule.

Keskmine piiling – see on konkreetsete probleemide lahendus. Siin töödeldakse nahakihte sügavamalt. Sellest piilinguliigist leiavad abi akneprobleemidega noorukid, aga ka inimesed, kes tahavad pingutada näonahka ilma kirurgilise operatsioonita. See piiling annab hea efekti pigmentatsioonihäirete puhul, mis on tekkinud peale sünnitust, peale hormonaalsete rasestumisvastaste pillide pikaajalist kasutamist ja peale päikesepaiste “kuritarvitamist“.

Keskmise piilingu protseduur käivitab naha noorendamise mehhanisme, retiinhape omakorda kiirendab epidermise noorenemise protsessi ja stimuleerib kollageeni reproduktsiooni naha sisemistes kihtides. Peale piilingut muutuvad naha poorid väiksemaks ja nahk ei ole enam nii rasvarikas.

Piilingut võib soovitada praktiliselt kõigile, kellel on probleeme akne vistrikutega, ebatasase nahapinnaga, naha lõtvusega, kortsudega, naha pigmentatsiooniga.

Pindmine laserpiiling ActiveFX – mis see on?

Laserpiiling e. sügav naha lihvimise meetod – naha laserlihvimine on väga tõsine ettevõtmine, mis nõuab eelnevat ettevalmistust. Laserlihvmine tähendab teisisõnu naha uuendamist laseri abil. Protseduuri käigus tõstetakse temperatuur astmeni, mille juures kahjustatud koed hetkega aurustuvad. Lisaks toimub naharakkude täiendav stimuleerimine, mis kindlustab kiire naha taastumise ja rakkudevahelise aine uuenemise.

Laserlihvimisel on teiste naha meditsiiniliste töötlemisvõimaluste ees olulisi eeliseid. Naha pindmise kihi (epidermise) eemaldamine toimub füüsilise kokkupuuteta, mistõttu on välistatud infektsiooni oht. Lisaks toimub protseduuri ajal naha täiendav desinfitseerimine kuumuse mõjul.

Laserlihvimine on suhteliselt ohutu protseduur, mis võimaldab efektiivselt kõrvaldada ultraviolettkiirgusest tingitud naha vananemise tunnuseid. Laserlihvimine ei soodusta ainult naha uuenemist ja noorenemist, vaid hoiab ära ka halvaloomuliste uudismoodustiste teket, kuna riskipotentsiaaliga rakud eemaldatakse koos epidermisega.

 

Laserpiiling: