Nahaarst ja kosmeetik

Nahaarst ja kosmeetik fotoNahahaigused ja konservatiivne kosmetoloogia on mõnes mõttes nagu pea ja müts, kus üks ilma teiseta hakkama ei saa! Seepärast on nahahaiguste arsti ja kosmeetiku omavaheline koostöö väga oluline!

Kui inimese nahk on terve, kuid füsioloogiliselt kuiv, rasvane või segatüübiline, vajab ta selle asjatundlikku hooldamist, et ennetada haiguslikke muutusi nahal. Näiteks annab suurepooriline rasune nahk suurepärase võimaluse bakterite invasiooniks nahale, soodustab saprofüütse alglooma Demodex`i vohamist ning muutumist põletikku tekitavaks. Kõike seda saab vastavate kosmeetiliste protseduuridega (poore ahendavad ja rasunäärmete tööd pärssivad näomaskid) ennetada.

Hästi tuntud vinntõbi näonahal ja õlavöötmel on edukalt ravitav mõlema spetsialisti koostööna! Kui haigus on väga äge ja ulatuslik, tuleb kõigepealt alustada raviga arsti juures ning juba ravi käigus lisanduvad juurde puhastavad-rahustavad näomaskid, edaspidi ka massaažid. Vahel tuleb teha eelistatult korralik ravikuur ja alles selle järgselt kosmeetilist näonaha hooldamist.

Nahaarstid Tallinnas:

Ka kogu näonaha laserlihvimise järgselt , kui on kasvanud uus noor pealisnahk, tuleks seda asjatundlikult hooldada, et vältida haiguse taasteket.

Nahakortsude lasereemaldamine või väikeste kortsude silumine Restylane`ga, on suhteliselt lühiaegse efektiga, kui sellele ei järgne kosmeetilisi nahanoorendamise protseduure.

Õhukeste, lõhenenud või “narmendavate” küünte korral tuleks kõigepealt konsulteerida arstiga, et lülitada välja haiguslikud põhjused. Kui neid ei ole, jätkuks ravi asjatundliku kosmeetik/maniküürija või kosmeetik/pediküürija juures, kus vastavate kompleksvahenditega on võimalik küüned uuesti terveteks ja kauniteks muuta. Lisaks veel spetsialisti konsultatsioon edaspidiseks.

Nahahaiguste arsti ja kosmeetiku koostöös on ravitulemused üheselt paremad ning soovitud efekt püsib kauem.