Dermatoloogia — Nahaarst
Nahahaiguste ja pigmentmoodustiste nüüdisaegne diagnoosimine ja ravi
Nahaarst tegeleb kõikide nahaprobleemidega. Nahahaigused võib jagada esteetilisteks ja patoloogilisteks. Igal juhul tuleb vähimagi mure tekkimisel külastada kogenud nahaarsti, mis võimaldab vältida väga tõsiseid ja mõnikord surmaga lõppenud terviseprobleeme.
Nahaprobleemid võib jagada esteetilisteks ja patoloogilisteks, kuid muret oma naha tervise pärast ei tasu kunagi liigseks pidada. Ka väiksemast nahaprobleemist võib profülaktika puudumisel kujuneda nahakahjustus, mille lõplik väljaravimine kujuneb hiljem oluliselt pikaajalisemaks, kulukamaks ning raskemal juhul isegi võimatuks. Seega tasub nahaarsti poole pöörduda juba esimese haigusnähu ilmnemise või kahtluse korral.
Nahaarst — diagnoosimisest
Vitaclinikas kasutatav tehnoloogia võimaldab diagnoosida nahahaigusi ja pahaloomulisi pigmentmoodustisi ülima täpsusega, tänu millele saab määrata ka õige ning tulemusliku ravi. Diagnostiline süsteem, mis ühendab endas kaasaegse kvaliteediga optilist epiluminestsentsmikroskoopi ja tänapäevast arvutitehnoloogiat. Digitaalne epiluminestsentsmikroskoop (DELM) võimaldab mitte ainult nahapinna, vaid ka sügavamate nahakihtide vaatlust. Nahaarst uurib piirkonda, mis ulatub kuni pärisnaha kapillaarkihi pigmenteeritud struktuurideni.
Umbes 1/3 pahaloomulistest pigmentkasvajatest ehk melanoomidest areneb pigmentsünnimärkidest. Melanoom võib tekkida aga ka muutusteta nahal ja meenutada pigmentsünnimärki. Epiluminestsentsmikroskoobi abil saab nahaarst hinnata lööbeelemendi morfoloogilisi iseärasusi, värve ja struktuurielemente, mille alusel määratakse pahaloomulisuse potentsiaal. Eriti keeruliste juhtumite korral on võimalik Dermanet-programmi vahendusel konsulteerida teiste ekspertidega. Arvutiprogramm võimaldab ebatüüpiliste pigmentsünnimärkide jälgimist ka pikemate ajavahemike järel ja nii on võimalik vähendada melanoomi kahtlusel tehtavaid mittevajalikke operatsioone.
Melanoom on kogu maailmas üks kiiremini sagenev pahaloomuline kasvaja. Haigete keskmine vanus on 50 eluaastat, kuid melanoomi esineb ka noortel inimestel. Melanoomiriski tõstavad hele päikesetundlik nahk, pigmentsünnimärkide arv üle 50 ning melanoomi esinemine lähisugulastel. Väga tähtis on avastada melanoom varases arengustaadiumis, kus prognoos tervistumisele on parim ja operatsiooni ulatus väike.
Nahaarst soovitab soolatüügaste vastu ACETOCAUSTIN´i
Firma VITACLINIKA pakub uut tõhusat vahendit soolatüügaste vastu. ACETOCAUSTIN eemaldab soolatüükad kiirelt ja valutult. Tänaseks päevaks on ACETOCAUSTIN terves Euroopas välja vahetanud laserid, külmutustehnika ja teised soolatüügaste eemaldamise moodused.
Tüügast ümbritsev terve nahk katta vaseliini või tsinkpastaga. Spaatliga kanda väike kogus ACETOCAUSTINI tüükale, lasta kuivada ja katta plaastriga. Nädala pärast on monoklooräädikhappe mõjul tüüka pealmine kiht lahustunud. Mõnikord on vaja protseduuri korrata, kuna hape eemaldab ainult tüüka pindmise kihi. Nahaarst soovitab seda kasutada 1 kord nädalas, üldiselt piisab 5-st nädalast. Acetocaustini kasutamisel ei ole vanuserpiirangut. Kui tüükaid on rohkesti, alustada ravi mõne üksiku tüükaga, et taluvust testida.
Nahaarstid Tallinnas: