Pigmendilaikude eemaldamine

Üldjuhul ei märgata tumedaid laike nahal varases lapsepõlves ja need ei ohusta meie tervist. Aja jooksul aga võib kujuneda armsast laigust tõsine esteetiline probleem. Lisaks inimese loomuliku vananemise pigmentatsiooniga tekivad pigmendilaigud ka päikesepõletustest. Pigmentatsioon tekib tavaliselt kohtadele, mis on päikesele avatud.

Pigment (nn melaniin) asub spetsiaalsetes rakkudes (melanotsüütides) otse naha epidermises sellepärast pesugeelidega välja pesta seda ei ole võimalik. Tänu uuele lasertehnoloogiale IPL on võimalik pigmentatsioonilaigud eemaldada jäädavalt.

Pigmendilaikude eemaldamine video:


 

 

Kuidas vananemise laigud tekivad?

Nagu me eespool mainisime tumedad laigud on ebaühtlane pigmendi melaniini kogunemine naharakkudes (melanotsüütides).

Sellise ebaühtlase jaotumise põhjuseks melanotsüütides on tavaliselt füüsilised naha traumad, põletused (looduslik või keemiline), kahjustused või füüsilised muutused hormonaalses tasakaalus (nt rasedus), vanus (vanusega põhjustatud laigud), ravimite kasutamisest tingitud laugud jm.

Pigmentatsioon võib ilmneda kohe pärast naha kokkupuudet või kuni kuus kuud hiljem. Sel põhjusel mõned patsiendid ei mäletagi millest oleks võinud tekkida pigmendilaigud.

Kuidas eemaldada pigmendilaike?

Pigmendilaike on võimalik eemadada ainult avaldades mõju sügaval nahas asuvatele melanotsüütidele. Vitaclinikas kasutatakse selleks pigmendi eemaldamise laserit IPL.

Kes eemaldab pigmendilaike?

Kvalifitseeritud dermatoloogi konsultatsiooni käigus saab patsient kogu info pigmendilaikude eemaldamise erinevatest meetoditest ja protseduuri käigust. Enne eemaldamist teeb dermatoloog vajalikud uurigud, mis annavad täieliku turvalisuse ja ohutuse protseduuri lääbiviimiseks. Protseduuri viivad läbi ainult sertifitseeritud kirurgid.

Kuidas kiiresti eemaldatakse pigmentatsioon?

Pärast esimest protseduuri pigmendilaigud kaovad või muutuvad oluliselt heledamaks. Kui kiiresti pigment kaob sõltub suuresti naha omapärast ja pigmendi sügavusest. Pigmentatsioon võib kaduda kohe peale esimest protseduuri kuid võib samuti vaja minna mitut seanssi.

Pigmendilaikude eemaldamine fotod (enne ja pärast):

Lentigo eemaldamine näolt foto (enne ja pärast)

Lentigo eemaldamine näolt foto (enne ja pärast)

Pigmendilaikude eemaldamine põskedelt (enne ja pärast)

Pigmendilaikude eemaldamine põskedelt (enne ja pärast)

Pigmendilaikude eemaldamine ninalt (enne ja pärast)

Pigmendilaikude eemaldamine ninalt (enne ja pärast)

IMG_6961

Pigmendilaikude eemaldamine kätelt (enne ja pärast)

Protseduuri vastunäidustused:

Põletikuline nahahaigus

Kroonilised haigused ägedas staadiumis

Kalduvus keloide tekkeks

Süsteemsed haigused sidekudedes

Endokriinsüsteemi haigused

Nakkushaigused ägedas staadiumis

Hormoonidest sõltuvad haigused

Hüpertensioon (3 staadium)

Rasedus

Rinnaga toitmine

Pigmendilaikude eemaldamine Vitaclinikas

Vitaclinika asub mugavas asukohas Tallinna kesklinnas ning protseduurid viiakse läbi spetsiaalselt varustatud ravikabinetides. Sõltuvalt pigmentatsiooni sügavusest võib protseduur kesta 10 kuni 60 minutit. Protseduur pigmentatsiooni eemaldamiseks on valutu ega nõua spetsiaalset tuimestust. Võib-olla natuke tajutav kipitus. Vajadusel protseduuri korratakse, reeglina mitte varem kui 2-3 nädalat pärast esimest ravi.

Pärast protseduuri võib patsient ohutult tagasi pöörduda tavapärasesse elurütmi. Arst annab patsiendile pärast protseduuri soovitusi, mis hõlmavad:

– Töödeldud nahapinna hooldamine

– Saunas käimise vältimine 2 nädala jooksul

– Päevitamise (ka solaariumis) vältimine 2 nädala jooksul.