Kapillaaride eemaldamine
Kapillaarid on väikesed veresooned naha pindmistes kihtides, mis võivad laieneda väliste või sisemiste tegurite tõttu.
Laienenud veresooned on levinud probleem. Kui need on hästi nähtavad ja häirivad inimest esteetilisest vaatepunktist, on aeg mõelda kapillaaride eemaldamisele laseriga.
Kapillaarid ninal: enne ja pärast 1 lasereemaldamise protseduuri
Kellel tekivad soovimatud veresoonte moodustised kõige sagedamini?
Statistiliste andmete järgi tehakse kõige sagedamini kapillaaride eemaldamise laserprotseduure lastel vanuses 1 kuni 10 aastat ja 30+ patsientidel (eelkõige naised). Vitaclinikas viiakse seda protseduuri läbi igas vanuses ja mõlemast soost patsientidele.
Kuhu tekivad kapillaarid kõige sagedamini?
Tavaliselt võivad väikesed üksikud punased, sinised või tumesinised veresooned ilmuda näole (nina, põsed), kaelale ja tegelikult peaaegu igale poole kehal.
Mis tekitab laienenud kapillaare?
Kõige enam on kapillaaride teke kehale või näole tingitud patsiendi geneetilistest iseärasustest, teisel kohal on muud tegurid – kuumuse ja toitumise mõju, hormonaalseisund, töö- ja puhkerežiimi eripära.
Kuidas eemaldada laienenud kapillaare?
Kõige tänapäevasem meetod soovimatute kapillaaride eemaldamiseks on laserteraapia. Meie Tallinna kliinikus kasutatakse lisaks kapillaaride eemaldamisele laseriga ka teisi tänapäevaseid tehnikaid: veresoonte võrgustiku eemaldamine IPL (Intensive Impulse Light) seadme abil ja kõrgsageduslik elektrokoagulatsioon. Igal meetodil on oma eelised, näidustused ja vastunäidustused, kuid kapillaaride eemaldamise optimaalset meetodit vastavalt näidustustele pakub ainult Vitaclinika arst.
Kapillaaride eemaldamine ninal laseriga enne ja pärast 2 protseduuri (paremal)
Kapillaaride eemaldamine põskedel laseriga enne ja pärast 2 protseduuri (paremal)
Miks eemaldada kapillaare Tallinnas just Vitaclinikas?
Tuleb tunnistada, et seaduste ebatäiusest tulenevalt võib kapillaaride eemaldamisega Eestis tegelda igaüks, isegi need, kellel puudub meditsiiniline baasharidus. See on kurb ja toob meie juurde kahjuks palju selliseid patsiente, kellel on pärast „kosmeetilisi” protseduure tekkinud tüsistused.
Kapillaaride eemaldamine ninal enne ja pärast (paremal)
Kapillaaride eemaldamise eel kaaluge mitte ainult hinda, vaid ka riske, mis võivad odava teenuse puhul tekkida.
- Tallinna Vitaclinikas tegelevad kapillaaride eemaldamisega AINULT SERTIFITSEERITUD ARSTID (isegi mitte medõed). Meie arstid on läbinud seadmete tootja Lumenise täiendõppe, mis võimaldab teraapiat teha ranges vastavuses juhistega, nii et on tagatud efektiivne tulemus.
- Meie arstidel on tõepoolest suurim kogemus Eestis lasermeditsiini valdkonnas (Vitaclinika on alates 2002. aastast katkematult töötanud).
- Kui kapillaaride laseriga eemaldamiseks on vaja rahvusvahelist ekspertiisi, on meie arstidel võimalus konsulteerida Lumenise ekspertide rühmaga Londonis ja kaasata nad nõupidamisse.
- Kapillaaride eemaldamiseks kasutame me ainult kontrollitud kvaliteetseid komponente ja seadmeid, näiteks kuldstandardiks peetavat seadet Lumenis M22 veresoonte eemaldamise valdkonnas.
- Kapillaaride eemaldamisel vähimategi tüsistuste vältimiseks kasutatakse Vitaclinikas abiseadmeid, sealhulgas jahutustehnikat, seega on klientidel vähe komplikatsioone.
Kuidas laseri teel kapillaare eemaldatakse?
Kapillaaride laseriga eemaldamiseks kasutatakse neodüümlaserit. Kapillaaride eemaldamisel laseriga neeldub laserkiir veresoonekestes, veri aurustub ja veresoon „kleepub kokku“. Mõne nädala jooksul pärast protseduuri vähenevad või kaovad kapillaarid täielikult. Neodüümlaser mõjub veresoontele ega kahjusta nahka. Mõnikord on kapillaaride täielikuks eemaldamiseks vaja mitut protseduuri, mis viiakse läbi 14-päevaste vahedega. Protseduuri ajal on tunda kihelust, kuid erilisi valuvaigisteid see ei nõua.
Video laseriga kapillaaride eemaldamisest (Vitaclinika, Тallinn):
Protseduuriks valmistumine
Kaks nädalat enne protseduuri vältida:
- UV kiirgust (mitte päevitada ega solaariumis käia)
- peeling’ut (naha koorimine)
- muid laser- ja fotoprotseduure.
Pärast protseduuri
Vahetult pärast protseduuri võib märgata nahal loomulikku punetust ja turset seal, kus kapillaarid eemaldati (möödub täielikult mõne tunni jooksul, harvadel juhtudel kestab ööpäeva).
Pärast protseduuri võib väga tundlik nahk kergelt ketendada või kattuda õhukese kerge koorikuga. Väga harvadel juhtudel on võimalik väike sinikas või põletikuline vill, mis kiiresti loomulikul teel kaob.
Kahe nädala jooksul pärast protseduuri on vaja vältida kokkupuudet UV-kiirgusega (ei tohi päevitada ega käia solaariumis), sauna ja rasket füüsilist pingutust.
Vastunäidustused kapillaaride laseriga eemaldamiseks
Absoluutsed vastunäidustused on onkoloogilised haigused ja ägenenud nahahaigused eemaldamise piirkonnas (kaasa arvatud herpes).
Laserprotseduuride suhtelised vastunäidustused on suhkurtõbi, rasedus, rinnaga imetamine, verehaigused, sh hüübimishäired, tekitatud pigment töödeldavas piirkonnas.
Millal saab tulemust hinnata?
Tavaliselt saab patsient lõplikku tulemust hinnata 14. päeval pärast protseduuri. Siiski tuleb meeles pidada, et ükskõik millise meditsiinilise protseduuri tulemus on individuaalne ja seda ei saa täpselt prognoosida.
Eemaldatavad kapillaarid lahustuvad täielikult. Kuid tuleb meeles pidada, et kapillaaride eemaldamise protseduur ei võimalda siiski vananemisprotsessi peatada ega uute kapillaaride moodustumist vältida.
Broneerige aeg telefoni teel või internetis, et tulla laseriga kapillaare eemaldama.