Fotonoorendus

Fotonoorendus (IPL)

Fotonoorenduse all peetakse silmas meditsiinilist protseduuri, mille ajal on näha intensiivset pulseerivat valgust (intensiivne Impulss Light – IPL) hästi määratletud lainepikkusel. Praeguseks ajaks on IPL-seadmed läbinud kõik vajalikud kliinilised uuringud ja neid peetakse täiesti ohutuks ning on ametlikult lubatud kasutada Euroopas.


 

 

Fotonoorendus 2 foto

Kellele fotonoorendust soovitatakse?

Peamiselt patsientidele, kelle hulgas on IPL fotonoorendus eriti populaarne – noored naisterahvad vanuses 30 aastat. Väärib märkimist, et üha rohkem pöördub ka mehi meie poole.

Kas see ohtlik?

Fotonoorenduse protseduur on valutu ja mitteinvasiivne (ei tehta süste, sisselõikeid) ning ei põhjusta drastilisi muudatusi nahas (välja arvatud õrn punetus). Kerge punetus möödub tavaliselt peale 60 minutit. Protseduur on patsiendile täiesti ohutu.

Milline mõju on fotonoorendamisel?

ipl-before-after_copy

Enne ja pärast fotonoorendus protseduuri. Pruunide pigmendilaikude, kapillaaride ja rosaatsea eemaldamine.

Protseduur parandab näonaha ainevahetust, mille tulemusena muutuvad kortsud siledamaks ja ühtlustub jume. Fotonoorendus mõjub rakutasandil, vähendab põletikulisi protsesse, pigmenteerunud kohad muutuvad heledamaks, kaovad kapillaarid, veresoonekesed ja tähekesed.

 

Fotonoorendus video:

Kellele on fotonoorendamine vastunäidustatud?

  • inimesed, kellel on loomulikult tume nahk
  • peale intensiivset päevitust, sealhulgas ka solaariumi päevitus
  • rasedatele
  • onkoloogilisi haigusi põdevatele haigetele
  • inimestele, kellel on nahahaigus aktiivses faasis

Kuidas toimub fotonoorendamise protseduur?

Kõik meie kliiniku patsiendid tulevad enne protseduuri arsti konsultatsioonile. Arst küsitleb patsienti, valib välja laserkiirguse sügavuse, mis sobib just antud patsiendile ja tutvustab kavandatavat ravi taktikat.Fotonoorendus foto

 

Fotonoorenduseks kasutatakse Vitaclinikas juhtiva firma Lumenis kaasaegseid seadmeid. Protseduuri viib läbi sertifitseeritud arst erakliiniku mugavas keskkonnas anatoomilisel diivanil. Patsiendile pakutakse spetsiaalseid kaitseprille. Piirkonda, mida hakatakse ravima, kantakse spetsiaalne geel, millel on meeldiv ja jahutav mõju. Seejärel töötleb arst nahka samm sammu järel IPL (valgus-)impulssidega. Tavaliselt kestab fotonoorendamise protseduur 20-50 minutit. Peale protseduuri puhastatakse nägu geelist ja jahutatakse külmakotiga, seejärel kantakse nahale Bepanthen kreem.

Peale protseduuri on vajalik vältida saunas käimist, intensiivset päevitamist (kuni 4 nädalat), aktiivset sporti (1 nädal). Baltimaade päike ei ole tavaliselt nii intensiivne, kuid turismireisist kuuma päikese kätte soovitatakse patsiendil lähiajal loobuda. On vaja pidevalt kasutada päikesekaitse kreeme aprillist septembrini.

 

Peale esimest protseduuri on juba näha naha reaktsiooni, püsiva tulemuse saavutamiseks soovitame 3-4 IPL-fotonoorenduse seanssi 4-6 nädalase intervalliga.