Kontuurplastika

Kontuurplastika – meditsiiniliste protseduuride kompleks, milleks meie kasutame hüaluroonhape preparaate, mis ei ole loodud loomselt, ja kaltsiumi hüdroksülapatidi kortsude korrektsiooniks, näokontuuri taastamiseks ja näonahka trimmimiseks. Hüaluroonhape taastab kaotatud naha elastsuse ja selle loodusliku ilme. Süstide abil on võimalik “noorendada” nahka kätel, põlvedel, jalalabal, dekolteel. Hüaluroonhape on naturaaalne naha komponent, mille osad hoiavad epidermises niiskust.

Kontuurplastika foto

Selle tehnika teostamiseks kasutatakse fillereid (inglise keelest -täiteaine). Mis kõrvaldab kortsud ja voldid, nii väikesed kui ka sügavamad, tõstab vaod põskedel, lõual, huultel, kaelal, dekolteel, kätel. Selle tehnikaga on võimalik muuta näo, põskede, huulte ja lõua kuju.

Aktiivained jagatakse traditsiooniliselt kolme rühma:

1.Kontuurplastika sünteetilised geelid-pikatoimelised (biopolümeerne geel, silikoon-1000, autline jne). Need on preparaadid, mida saab nahast eemaldada ainult kirurgiliselt.

2.Kontuurplastika biolagunevad või bioühilduvad materjalid on hüaluroonhape, piimhape, naturaalne kollageen). Nemad lahustuvad ise organismis. Selliste ravimite kehtivus on lühem kui eelnevatel, kuid nad on palju ohutumad. Kõige populaarsemad tooted, mis põhinevad hüaluroonhappel on Perlane, Restylane, Surgiderm, Voluma, Teosyal, Rezoplast, Cosmoderm, Juvederm. Hüaluroonhape on koe loomulik osa mis hoiab veemolekuli. Vanusega jääb seda hapet inimese nahas vähemaks, mis tähendab et nahk muutub kuivaks. Täiteainete mõju on 6 kuud kuni 1,5 aastat.

3.Kontuurplastika kombineeritud materjalid koosnevad biolagunevast geelist ja sünteetilistest täiteainetest (Evolution, Artecoll, Dermalife, Reviderm, Martiderm, Martidex). Filler täidab tühimiku nahas, taastab naha niiskusekadu toimides rakutasandil, tänu sellele nahk tõuseb ja on silutud-nagu nooruses. Võrreldes mesoteraapiaga kasutatakse kontuurplastikas süstalt filleri sisestamiseks naha sügavamatesse kihtidesse ja teise nurga alt. Valik millist täiteainet kasutada, sõltub kliendi vanusest, naha seisundist ja millist tulemust soovitakse saada. Tähtsat rolli mängib kontuurplastika protseduuri teostav arst, kes valib patsiendi vajadusele vastava preparaadi. Tavaliselt, mida sügavam on korts, seda “jõulisem” preparaat valitakse. Seega klientidele kes on vanuses 35-45a kasutatakse kõige sagedamini biolagunevat materjali ja peale 50 eluaastat kombineeritud. Protseduur ise kestab 15-40 minutit. Mida suuremat hulka ravimit kasutatakse, seda valusam on, seega näiteks täites suu- ja ninaümbrus kortse kasutatakse lokaalanesteetikumi. Efekt on nähtav kohe. Korduvad süstid kortsuravis viiakse läbi 8-12 kuu pärast ja peale huulte kuju muutmist 6-8 kuu pärast kuid palju sõltub ka naha omadustest ja struktuurist. Süste võib hakata tegema alates 25-30 eluaastast, näiteks huulte kuju muutmiseks, esimeste kortsude eemaldamiseks.

Soovitused protseduuriks: päev enne ja pärast protseduuri ei ole soovitatav tarbida alkoholi, paar tundi peale süstimist mitte heita pikali, ei ole soovitatav tegeleda raske spordiga kuni nädal aega, mitte kasutada sauna ega päevitada.