Acetocaustin soolatüügaste vastu

Nahaarst soovitab soolatüügaste vastu ACETOCAUSTIN’i

Vitaclinika pakub müügiks tõhusat vahendit soolatüügaste vastu. ACETOCAUSTIN’i lahus eemaldab soolatüükad kiirelt ja valutult.

 

Kuidas seda vahendit kasutada?

Tüügast ümbritsev terve nahk kaetakse vaseliini või tsinkpastaga. Spaatliga kantakse väike kogus ACETOCAUSTIN’i tüükale, lastakse kuivada ja kaetakse plaastriga. Nädala pärast on monoklooräädikhappe mõjul tüüka pealmine kiht lahustunud.

Acetocaustini kasutamisel ei ole kindlat vanusepiirangut. Laste tundliku naha tõttu on eriti tähtis täpselt kinni pidada ravi nõuetest (ümbritsevate nahaosade vaseliiniga katmine, mitte suurendada ettenähtud kogust ja manustamissagedust, mitte manustada ärritatud ja/või eeltöödeldud tüükale).

Kui tüükaid on rohkesti, alustada ravi mõne üksiku tüükaga, et taluvust testida. Soovitav on, et aplikatsiooni teostab täiskasvanu ja laps on kuni aplitseeritud lahuse täieliku kuivamiseni järelvalve all. Kui manustamiskoha ümbruses ikkagi tekib punetus ja valulikkus, peab arst otsustama, kas võib ravi jätkata või mitte.

Mõnikord on vaja protseduuri korrata, kuna hape eemaldab ainult tüüka pindmise kihi. Nahaarst soovitab seda kasutada 1 kord nädalas, üldiselt piisab 5-st nädalast.

 

 

acetocaustin