Pediaatria – pediaater

Pediaater võtab vastu lapsi vanuses 0-18 aastat. Vastuvõtul hindab lastearst lapse füüsilist arengut ja uurib tema vaimset seisundit, teeb lapse tervise hindamist, annab tervise-, kasvatus-, ja rinnaga toitmise soovitusi.

Pediaater fotoTulenevalt asjaolust, et lapseeas on tervisehädade võimalus väga lai, teab Vitaclinika lastearst, kuidas diagnoosida haigusi erinevas vanuses ja samuti uurida sümptomeid ning ravida nakkushaigusi.

Vastuvõtul saab pediaater informatsiooni lapse tervisest, kogub andmeid, uurib kaebusi, haiguslugu, viib läbi vajalikud terviseuuringud, teste ja teeb esmase läbivaatuse (nt tümpanomeetria). Vajadusel määrab arst vajalikud lisatestid ja täiendavaid uuringud, määrab ravi või kui on näidustatud, suunab konsulteerimiseks teise spetsialisti juurde.

Kõige levinumad haigused eesti lastel on ülemiste hingamisteede viirushaigused, tuulerõuged ja teised nakkushaigused (nagu ägedad hingamisteede nakkused, gripp, punetised, leetrid, mumps, sarlakid, tuulerõuged jne). Üsna sageli seisab lastearst silmitsi toidumürgitusega, terapeutiliste haigustega: veresoonkonna haigused, hingamisteede haigused (näiteks äge ja krooniline bronhiit), kuseteede haigused (põiepõletik, püelonefriit lapsel), närvisüsteemi haigused, endokriinsüsteemi haigus lapsepõlves.