Pigmentkahjustused

Igaühel meist on mõni sünnimärk või tedretähn. Üldjuhul peame neid oma kehal loomulikuks nähtuseks. Seni, kuni tegemist pole pahaloomuliste ega ebamugavas kohas asuvate pigmentmoodustistega, pole nende pärast vaja muretseda. Meditsiinis aga nimetatakse meile tuntud märke pigmentkahjustusteks.

Kahjustuste vormi võib laias laastus jagada kolmeks:

Tedretähnid (Ephelides)

Need on tingitud melaniini ajutisest üleproduktsioonist ultraviolettkiirte toimel. Kaovad talve jooksul peaaegu täielikult.

Pruunid plekid (Lentigines)

Pruunid plekid on väga tavalised. Tekivad vanuse tõustes suuremal osal täiskasvanutest. Nende tekkimine on seotud ülemäärase päikesekiirgusega ja hormonaalsete muutustega (nt naistel rasedusvastaste preparaatide kasutamise korral). Eriti rohkesti esineb neid mõnede geneetiliste haiguste korral.

Pigmentsünnimärgid (Naevi)

Siia kuuluvad ka nn kohviplekid – erineva suurusega plekid näol, kaelal jm. Pigmentsünnimärgid on oma olemuselt arengudefektid ja koosnevad melaniini tootvate rakkude ehk melanotsüütide kobarast.

VITACLINIKAS kasutatava lasertehnoloogia abil on võimalik ebameeldivate pigmentkahjustuste kõrvaloamisega saavutada tulemusi, mis veel lähiminevikus osutusid võimatuks. Pigmentlaikude eemaldamiseks piisab VITACLINIKAS ühest või kahest pooletunnisest laserraviseansist.

“Kohviplekid” ja teised sünnimärgid vajavad tihtilugu rohkem protseduure, mida arst teeb 2–2.5-kuuliste vaheaegadega. Parim ravitulemus saavutatakse mitmefunktsioonilise kosmeetilise laseriga VersaPulse.