Veenilaiendite ravi

Veenilaiendite ravi – veenide ravi laseriga

Veenilaiendid on meditsiiniline, samas ka „kosmeetiline“ probleem, mis vaevab arste ja patsiente juba palju aastaid. Juba Hippokratese ajast on püütud ravida varikoosi kõrvetamise meetodiga, mis oli haigete jaoks väga valurikas.
Kuna varem meditsiin ei osutanud suurt tähelepanu esteetilise poole peale, olid haigete jalad kaetud armidega. Ajaga kirurgia arenes ning hakati mõtlema selle peale, kuidas muuta operatsioon valutuks ja minimaalsete naharikkumisteta.

Veenilaiendite ravi video:

Selleks, et ära hoida suuri lõikeid jalgadel on meditsiin välja töötanud uue miniflebektoomia tehnoloogia ja skleroteraapia. Nende meetodite kasutamisega on märgatud head kosmeetilist efekti ning peale operatsiooni oli kergem taastuda. Kahjuks need meetodid ei leevendanud tervikult ja lõplikult varikoosi. Kirurg pidi tegema täiendavaid lõikeid, mis süvendasid kosmeetilist defekti ja peale selle traumeerisid ettejäänud närvid. Ka selline ravimeetod polnud väga tõhus ning tekitas haigetele peale operatsiooni turseid jalgadel.

veenilaiendite ravi Vitaclinikas foto Veenilaiendid said lahenduse tänu endovaskulaarse laser-koagulatsiooni kasutuselevõtmisele.

Esimest korda kasutati seda meetodit 1999 aastal Prantsusmaal ning see hakkas kiiresti levima Euroopas ja USA-s. Nüüd esimest korda on võimalik ka Eestis kasutada endovaskulaarset laseri-koagulatsiooni laserravi Vitaclinikas.
See meetod on suhteliselt lihtne ja haigetele kergesti talutav, mida oligi vaja saavutada.

Veenilaiendite ravi operatsioon viiakse läbi kohaliku tuimestuse abil ja ta võtab umbes 10-15 minutit aega. Operatsioon algab lasersondi sisestamisega veeni, kui sond on jõudnud õigesse kohta, tehakse kohlik tuimestus ning hakatakse tegutsema laseriga. Laser tekitab veenis „ keemise“ efekti, mis „keedab“ veeni seinad kokku. Peale operatsiooni peab haige kandma 10-14 päeva ravisukki, mille tulemusel veeni seinad tihenevad ja aja möödudes kaovad.

Endovaskulaarse laser-koagulatsiooni suureks eeliseks on lõikehaavade puudumine. See ei traumeeri närve ning operatsioon kulgeb valutult. Haige võib kohe peale operatsiooni koju minna ning alustada tööga. Ja kui Maa seisab kolme vaala peal, siis esteetiline flebokirurgia seisab triaadil: endovastulaarne laser-koagulatsioon, miniflebektoomia ja skleroteraapia.

 

 

OGKMK7BVPQN

Prof. Gintaris Vilkevičius

MD, PhD, arst-vasoloog

Broneeri aeg

 

Ultrasound MyLab25TM

Varikoos ehk veenilaiendid esinevad põhiliselt jalgadel. Veenilaiendid tekivad veenide kaasasündinud nõrkusest.Veenilaiendide ravi Tallinnas Vitaclinika
Haigestumisele võivad kaasa aidata pikaajaline kutsetöö püstiasendis, raske füüsiline töö, rasedus, ülekaal jne.
Tõsistele probleemidele veenidega viitavad jalgade paistetamine (eriti õhtuks), öised krambid ja nn väsinud jalgade sündroom.
Veenide laienemisega võivad kaasneda ka ohtlikud tüsistused haavandite, verejooksu ja tromboflebiidi e veenipõletiku näol.

Eristatakse kolme tüüpi laiendeid:

  • veenide tüve laiendid
  • nahaalused laiendid
  • nahasisesed e kapillaarsed laiendid

veenilaiendite ravi Vitaclinikas 2 foto

Erinevad ravivõimalused:

Veenilaiendite ravi operatsioon – suurte veenilaiendite korral.

Suurte veenilaiendite ja veenikomude korral tuleb teha operatsioon, st eemaldada haige veen. Veen eemaldatakse spetsiaalse elastse sondi abil. Tuimestuse meetodi valib arst koos patsiendiga vastavalt haige üldseisundile ja soovile. Opereeritud jalale asetatakse rõhkside, mida on vaja kanda kuu aega. Operatsioon teostatakse päevakirurgiaosakonnas, 24 tunni jooksul pärast operatsiooni saab patsient koju. Esimene sidumine toimub järgmisel päeval kliinikus.

Skleroteraapia – väiksemate veenilaiendite ja nahasiseste e kapillaarsete võrgustike korral jalgadel.
Protseduur koosneb 5–10 peaaegu valutust süstist laienenud veenidesse. Süstitakse spetsiaalset preparaati, mis kutsub esile veresoonte seinte kokkukleepumist. Lõpptulemuseks on laienenud veeni kadumine.

Skleroteraapia video:

Laserravi – kõige pisemate kapillaarsete laiendite (teleangiektaasiad) likvideerimine on võimalik kogu kehal. Laserravi alla kuuluvad eeskätt kapillaarsed võrgud jalgadel ja näol. Töödelda saab neid veresoonte võrke, mis koosnevad peenikestest veenidest, mille diameeter ei ületa 1.5 мм.

 

OGKMK7BVPQN

Prof. Gintaris Vilkevičius

MD, PhD, arst-vasoloog

Broneeri aeg