Hemorroidid

On olemas kahte liiki hemorroide – välimised ja sisemised. Välimised hemorroidid tekivav naha alla jooksnud vere tõttu, mida põhjustas lõhkenud veresoon. Sellest tekib turses veenikomu, mis tekitab ebameeldivustunnet. Hemorroidid mis tekitavad pikka verejooksu on sisemised hemorroidid. Kui neid algstaadiumis korralikult mitte ravida võivad sisemised hemorroidid soole tühjendamisel välja vajuda.

Foto hemmoroid — hemorroidide ravi Vitaclinikas

Hemorroidid — TEKKEPÕHJUSED

Hemorroidide tekkepõhjusteks on kaks peamist tegurit: veresoontest põhjustatud tegur ja mehaaniline tegur.

Esimene tegur – veresoontest põhjustatud. Päraku piirkonnas tõuseb veenides rõhk, mis soodustab hemorroidide tekkimist.

Teine tegur – mehaaniline. Seda soodustavad halb toitumine, pressimine kõhukinnisuse ja sünnituse puhul, raskuste tõstmine, pikaaegne istumine või seismine, alkoholi kuritarvitamine.

Kui seejärel jääb veeniveri veresoontesse seisma venitab veri sooneseina välja ja tekib veenikomu.

hemorroidid

Hemorroidide eemaldamine Vitaclinikas kestab u.20 minutit, ilma skalpellita vaid ühekordsete kõrgkvaliteetsete instrumentidega. Kiire ja vähem traumaatiline taastumine peale operatsiooni.

Suuremad hemorroidide tekkimise põhjused on:

  • Kõhukinnisus, punnitus
  • Pikaajaline kõhulahtisus
  • Rasedus, sünnitus
  • Pärilik soodumus
  • Istuv eluviis
  • Pikaajaline viibimine istuvas asendis
  • Raskuste tõstmine
  • Vürtsika toidu tarvitamine
  • Alkoholi tarbimine

SÜMPTOMID

Paljudele inimestele ei põhjusta hemorroidid mingisuguseid vaevusi. Hemorroidide puhul esineb sageli ebamugavustunne, kipitus või valu pärakupiirkonnas ja veritsus roojamisel. Sisemised hemorroidid põhjustavad alguses vähe vaevusi, iseloomulikuks on hele veri väljaheites või tualetipotis, mis tekib veeni vigastamise korral. Valu tekib siis, kui sisemine veenikomu liigub pressimisel läbi pärakuava välja. Välimised veenikomud põhjustavad rohkem valu ning kui nendes tekib vere hüübimine ehk tromboseerumine, siis muutub valu väga tugevaks ja veenikomu tihkeks sõlmetaoliseks.Foto hemmoroid — hemorroidide ravi Vitaclinikas 2

Kui teil esineb selline probleem, parim viis on minna arsti juurde. Kahjuks sageli inimesed häbenevad seda haigust ja lükkavad visiiti arsti juurde kogu aeg edasi. Aga mida varem alustada raviga seda vähem ebamugavusi toob see teile tulevikus. Ja häbeneda oma probleemi ei ole vaja. Uskuge, arst-proktoloog teab väga hästi, milliste haigustega tal tuleb tegemist teha.

 

Dr. Dmitrii Fedorov

kirurg, proktoloog

Broneeri aeg