Proktoloogia

Proktoloogia – Pärasoole haigused nõuavad kiiret ja tõhusat meditsiinilist lähenemist

Nagu iga haiguse korral, nõuavad ka proktoloogilised probleemid järelvalvet ja ravi korrigeerimist arsti poolt. Proktoloogia kabinetis teostatakse ambulatoorseid protseduure, nagu mädaniku avamine pärasoole piirkonnas, polüüpide eemaldamine jne.

Proktoloogia Vitaclinikas foto

Peale hemorroidide on veel terve rida jämesoole haiguslikke seisundeid, mis viivad töövõime kaotamiseni, teevad inimese unetuks, loovad ebamugavust, sunnivad inimest sättima oma elu pärasoole “meeleolu” järgi, rikuvad elu rütmi.Vitaclinikas toimub proktoloogi vastuvõtt igal argipäeval. Rahulik ja asjalik miljöö annab patsiendile võimaluse tunda end kliinikus vabalt ja mugavalt. Diagnostilise aparatuuri olemasolu ja arst-proktoloogi pikaajaline kogemus annavad võimaluse juba esmase külastuse ajal määrata õige diagnoos ja adekvaatset ravi.

Mis patsienti vastuvõtul ees ootab?

Enne vastuvõtule tulekut 1-1,5 tundi võib teha soole tühjendamist ravimiga Microlax. 

Arsti juures toimub üldine läbivaatus, rektaalne (sõrmega) uuring, uuring anoskoobiga (spetsiaalne peegel) ning vajadusel uuring rektoskoobi abil. Protseduur võtab aega 3-7 minutit. Diagnoosi pannes koostab arst raviplaani. Lisaks küünalde, salvide kasutamisele võib arst soovitada taimseid preparaate, et reguleerida ja taastada seedetrakti tööd. Et organism taastaks end terviklikult, on vaja kõik elemendid terveks saada. Lisaks saab meie kliinikus teha kõik vajalikud vereanalüüsid.

Vajadusel on võimalik teostada vajalikud ambulatoorsed protseduurid: mädaniku lahti lõikamine pärasoole piirkonnas, polüübi eemaldamine jne. Tõsiste haiguste diagnoosimisel on võimalik teha ambulatoorseid protseduure, hemorroidide ligeerimine, anaallõhede mitte-kirurgiline ravi ja hemorroidide eemaldamise operatsioon narkoosi all. Nende seas on THD-operatsioon ultraheli kontrolli all, mis viiakse läbi ilma skalpellita.

Kirurgiline ravi viiakse läbi mugavas ja kaasaegses operatsioonisaalis. Ravi teostavad kogenud proktoloogid, kellel on ulatuslikud kogemused Eesti suurimates haiglates.

 

 

Dr. Natalja Žilkina

proktoloog, kirurg

Broneeri aeg

Dr. Dmitrii Fedorov

kirurg, proktoloog

Broneeri aeg

 


Broneeri Aeg