Kui ohtlik on põskkoopapõletik?

Paljud on esitanud küsimuse, et miks on põskkoopapõletik nii ohtlik ja miks on vaja seda ravida õigeaegselt. Sageli inimesed ei saa isegi aru, et paranasaalsiinuse ja ninaõõne põletik võib väga tugevalt mõjutada inimese keha funktsioone.

Tõenäoliselt igaüks vähemalt korra oma elus on tundnud sümptomeid nagu:

  • ninakinnisus;
  • peavalu;
  • palavik;
  • üldine halb enesetunne ja nõrkus.

Kuid enamik haigeid nende sümptomitega ei oska öelda, mis haigus neil täpselt on. Sellepärast paljud tihti ajavad segamini põskkoopapõletiku ja tavalist nohu. Põskkoopapõletiku saab võrrelda püssirohutünni lõhkemisega, mis võib kahjustada mistahes inimese organit.

Ninaõõnest eralduv lima, mis eraldub inimese organismist põletiku ajal on mikroobidele hea paljunemiskoht põletiku tekkeks. Põletik vallandab toksiinide teket ja kahjulike jääkaineid organismis. Verre imbunud toksiinid põhjustavad organismi intoksikatsioonisümptomeid.

Nina on otseselt seotud kurguga, silmadega, ajuga ja kopsudega. Seega vale ja mitte õigeaegne põskkoopapõletiku ravi võib põhjustada tõsiseid tüsistusi. Väga sageli kauakestev ja lõpuni ravimata põskkoopapõletik võib areneda krooniliseks haiguseks.

põskkoopapõletik fotoKas põskkoopapõletik on sedavõrd ohtlik, et peab viivitamatult pöörduma LOR-arsti poole või võiks proovita seda välja ravida koduste vahenditega?

Vastus on kindel. Põskkoopapõletiku peaks ravima arst ja kindlasti ei tohiks seda jätta ravimata, kuna haigusel on tõsised tüsistused nagu: kurguvalu, kopsupõletik, osteoperiostiit, meningiit, abstsessid, müokardiit jne.

Juhul kui teil esineb juba pika aega nohu ja nina ümber või üleval on tunda raskus- ja survetunnet pea kallutamisel ettepoole on parem kui pöördute LOR-arsti poole, kes määrab täpse diagnoosi ja ravi või vajaduse korral viib läbi vajaliku operatsiooni.

Enamikul juhtudel saab põskkoopapõletiku kindlaks teha juba esimesel arsti visiidil.

Vastuvõtt toimub aadressil Veerenni 53a, IV korrusel Confido Eriarstikeskuses.