Plasmalifting

Plasmaliftingu eesmärk on ennetada naha ja juuste vananemist. Plasmaliftingu süstimistehnikat nimetatakse loomulikuks “noorendamiseks”, mille tagajärjel ei teki rasket nahatraumat. Protseduuri tehakse kaasaegse automatiseeritud süstiva mesopüstoliga ning plasmat valmistatakse patsiendi enda vereplasmast.

Lisaks on meetod väga turvaline, mitteinvasiivne, praktiliselt valutu ja kõige looduslikum alternatiiv nahka erinevate vitamiinide sisseviimiseks.

Tehnika leiutati 2004. aastal, mil see sai ametliku patendi.

Plasmalifting foto

Plasmaliftingu sisu

Plasmaliftingu metoodika põhineb trombotsüütides olevate kasvufaktorite mõjul, mis stimuleerivad naha uuendamist, noorendamist ja naha regenereerimist parandades ka nahal olevaid haavu. Protseduuri teostamiseks võetakse patsiendilt verd, tsentrifuugi abil eemaldatakse verest plasma, milles on leukotsüüdid ja trombotsüüdid. Seejärel viiakse plasma mesoteraapia tehnika abil probleemsetesse kohtadesse, kus rakud hakkavad jagunema ja areneb uus mikrotsirkulatsioon. Kõik protseduurid viiakse läbi etappidena Vitaclinikas kohapeal. Ravi kestus oleneb piirkonnast ja võtab aega keskmiselt 20-60 minutit.

Trombotsüütide autoplasma mõju

Patsiendi enda verest saadud plasmal on mitmeid unikaalseid eeliseid. Esiteks, vereliistakud on tugeva kaitsva mõjuga, mis aitab vähendada naha taastumisaega süstimise kohal. Lisaks vereliistakutest plasmavalkudega geel sisaldab kasvufaktoreid, mis stimuleerivad rakkude jagunemist naha sees, samuti annavad hormoonid, vitamiinid ja mikroelemendid “noorendava” efekti.

Eraldi tuleb märkida, et kuna autoplasma valmib ilma kemikaalide kasutamiseta, välistab meetod allergilisi reaktsioone. Sellepärast on plasmalifting patsiendile kõige ohutum mesoteraapia protseduur.

Süstekohal stimuleerib plasma ainevahetust, verevarustust, rikastab hapnikuga nahka, kiirendades rakkude jagunemist. Nahas toimub intensiivne kollageeni ja elastaani tootmine, mis noorendab nahka, silub kortse, stimuleerib peanahas karvakasvu, suurendades naha elastsust ja tõstab naha toonust.

Plasmalifting 2

Millal kasutatakse Plasmaliftingut

Pikaajalised kliinilised uuringud näitavad plasmaliftingu tõhusust erinevate probleemide ravimises. Ravimeetod tuleb toime erinevate probleemidega:

 • akne ravi
 • ergutab uinunud karvanääpse
 • juuste väljalangemise ravi
 • enneaegse naha vananemise ravi
 • naha noorendamine kätel, jalgadel, dekolteel
 • näo kontuuride korrigeerimine
 • armide ravi (parandamine)
 • normaliseerib rasunäärmete tööd
 • naha taastamine pärast keemilist koorimist ja laserprotseduuri
 • komplikatsioonide ravi peale valesti teostatud keemilist koorimist
 • naha pealispinna puhastamine kosmeetilistest ülejääkidest

Plasmaliftingu kõrvaltoimeid

Vaatamata väga kõrgele turvalisusele võib, nagu ka iga protseduuri käigus, tekkida kõrvalmõjud, mis on üsna lühiajalised ja tavaliselt mööduvad kiirest. Süstekohal võib tekkida väike hematoom, mis kaob 2-3 päevaga.

Kui kiiresti on näha tulemust?

Peale protseduuri on tulemust näha juba pärast esimest seanssi, kuid muidugi sõltub kõik naha eripärast. Taastumisperioodile võib sageli eelneda lühiajalisene probleemi süvenemise faas, näiteks akne ravis, kuid soovitud tulemuseni jõutakse juba pärast 3-4 ravikuuri.

Plasmaliftingu ravi kontrollib arst iga patsiendiga individuaalselt, keskmiselt kestab ravi paar nädalat.

Plasmaliftingu vastunäidustused

Plasmaliftingu vastunäidustusteks on rasedus, rinnaga toitmine, vähk, endokriinsüsteemi haigused,  kroonilised haigused.

Mis on plasmaliftingu hind?

Ühe protseduuri hind on umbes 120-290 eurot. Vitaclinikas teeb protseduuri sertifitseeritud plastikakirurg koos kaasaegse meditsiinitehnikaga.