Pediaatria – pediaater

Vitaclinikal on hea meel teatada, et alustame uue teenuse pakkumisega – pediaatria. Pediaater võtab vastu lapsi vanuses 0-18 aastat. Patsiendid saavad ilma stressi ja järjekorrata kvalifitseeritud arstiabi.

Pediaatria on eriline meditsiiniline suund ja lastearsti elukutse on kõige populaarsem Eestis.

Vastuvõtul lastearst hindab lapse füüsilist arengut ja uurib tema vaimset seisundit, teeb lapse tervise hindamist, annab tervise-, kasvatus-, ja rinnaga toitmise soovitusi.

Pediaater fotoTulenevalt asjaolust, et lapseeas on tervisehädade võimalus väga lai, Vitaclinika lastearst teab kuidas diagnoosida haigusi erinevas vanuses ja samuti uurida sümptomeid ning ravida nakkushaigusi.

Vastuvõtul pediaater saab informatsiooni lapse tervisest, kogub andmeid, uurib kaebusi, haiguslugu, viib läbi vajalikud terviseuuringud, teste ja teeb esmase läbivaatuse (nt tümpanomeetriat). Vajadusel arst määrab vajalikud lisatestid ja täiendavaid uuringud, määrab ravi või kui on näidustatud, suunab konsulteerimiseks teise spetsialisti juurde.

Kõige levinumad haigused eesti lastel on ülemiste hingamisteede viirushaigused, tuulerõuged ja teised nakkushaigused (nagu ägedad hingamisteede nakkused, gripp, punetised, leetrid, mumps, sarlakid, tuulerõuged, jne). Üsna sageli lastearst seisab silmitsi toidumürgitusega, terapeutiliste haigustega: veresoonkonna haigused, hingamisteede haigused (näiteks äge ja krooniline bronhiit), kuseteede haigused (põiepõletik, püelonefriit lapsel), närvisüsteemi haigused, endokriinsüsteemi haigus lapsepõlves.

Pediaatri vastuvõtuaja saate broneerida kodulehel või helistades 669-08-06.