Nohu

Nohu on kõige levinum hingamisteede haigus,  kuid vale ravi korral võib põhjustada tüsistusi.

Et vältida sinusiiti (põskkoopapõletikku) ja keskkõrvapõletikku tuleb nohu ravida õigesti. Haigus mis põhjustab “lekkimist” ninas on väga sage, sest viirused võivad põhjustada rohkem kui 300 haigust.

nohu fotoEsimesed tunnid

Tulite töölt, olete pettunud, väsinud, tunnete jahedust ja aevastate? Kindel märk, et homme on Teil nohu. Väga tähtis oleks Teil võtta kuuma vanni, enne voodisse minekut jooge kuuma piima,”Borjomi” või kummeliteed, jalga pange soojad sokid. Ja ärge unustage loputada nina mereveega, 3-5 tilka mõlemasse ninasõõrmesse. Muide, nina pesemine pole kasulik mitte ainult siis, kui on oht jääda haigeks, vaid kui seda teha regulaarselt. See protseduur suurendab limaskestade vastupidavust ninaneelus, tugevdab immuunsüsteemi ja on hea nina hügieenile. Samuti on hea punktmassaaž, see parandab immuunsüsteemi ja ei luba nohul süveneda. Hea on masseerida 3 korda päevas. Iga punkti võib masseerida korraga 1 minuti. Masseerige nimetissõrmega. Alustage nina kõrval olevatest punktidest, siis ninasõõrmed, siis ainuke asümmeetriline punkt-nina ots. Järgmine punkt on silma sisenurk järgmine punkt on kulmu luu peal. Nüüd võite minna magama ja järgmisel hommikul ärkate värskena.

Kui haigus on täies hoos ja läbi nina hingata ei saa võib teha auruprotseduuri. Võite kasutada kas kartuliauru või eeterlikku õli (piparmünt või eukalüpt) või taruvaiku kuumas vees. Lahtisteid kasutada ettevaatlikkusega. Need ravimid kõrvaldavad limaskesta turse ning ninakinnisuse, kuid kasutada võib neid mitte rohkem kui paar päeva. Nohu ei ole alati viiruslik, see võib olla ka bakteriaalne, eriti kui see on kollakas-rohelise eritisega. Arst võib sellise nohu korral välja kirjutada antibiootikumide ravi. Kindlasti tuleks pöörduda arsti poole kui nohu ja ninakinnisus püsivad juba pikka aega ja esinevad hingamisraskused ning norskamine öösel. Ravimata nohu võib põhjustada keskkõrvapõletikku või põskkoopapõletikku.

Kui haigus ei taha kuidagi üle minna ja Teil on palavik, nina külgedel on tunda raskust kui kallutate pead ettepoole, on oht tüsistustele ja soovitame tungivalt pöörduda LOR arsti poole.

 

 

Dr. Erekle Dzotsenidze

KÕRVA-NINA-KURGU ARST

Broneeri aeg
Vastuvõtt toimub aadressil Veerenni 53a, IV korrusel Confido Eriarstikeskuses.