Laserpiiling

Mis on laserpiiling?

Laserpiiling on minimaalse taastusperioodiga ühekordne laserprotseduur. Laserkiir silub kortse ja arme, eemaldab pigmendilaike ja teisi naha ebatasasusi ning samas pinguldab nahka. Antud protseduur stimuleerib nahaalust kollageeni kasvu, mille tulemusel efekt kestab kauem. Selle tehnoloogiaga paraneb ja taastub nahk kiiresti, seega saab lühikese aja pärast naasta oma igapäevaste tegemiste juurde.

  • Protseduur viiakse läbi CO2 laseri spetsiaalsel “pehme” reziimiga
  • Protseduuri kestus – 20-30 minutit
  • Taastusperiood – 4-10 päeva
  • Protseduuri võib teostada näo-, kaela-, dekoltee- ja käelabade piirkonnas
  • Naha vananemisvastase protseduurina võib teostada kord aastas
  • Pooride kahandamiseks, kortsude silumiseks ja naha pinguldamiseks – 1-3 protseduurine kuur

Kas sulle sobib laserpiiling? Sobib, kui sa…

  • Harrastad aktiivset eluviisi ja ei saa võtta pikka puhkust järjest
  • Soovid saada nähtavaid tulemusi lühikese aja jooksul
  • Soovid vabaneda kortsudest ja naha lõtvumisest

Mida kujutab endast laserlihvimine, e. laserpiiling?

CO2 laseri ülikõrge võimsus lubab silmapilkselt aurustada naha pindmist kihti vigastamata sügavamaid nahastruktuure ja jätmata arme.

Nahk. Meie nahk koosneb epidermisest ja dermast. Viimane koosneb kahest kihist, mis sisaldavad kollageenikiude., mis vanusega ja päikese toimel lõtvuvad.

Laserlihvimine on kirurgiline operatsioon , mille käigus on võimalik siluda teatud arme ja kortse.
Tuimestus on üld või kohalik .

Laserlihvmine tähendab teisisõnu naha uuendamist laseri abil. Protseduuri käigus tõstetakse temperatuuri astmeni, mille juures kahjustatud koed hetkega aurustuvad. Lisaks toimub naharakkude täiendav stimuleerimine, mis kindlustab kiire taastumise ja rakkudevahelise aine uuenemise. Laserlihvimisel on teiste naha meditsiiniliste töötlemisvõimaluste ees olulisi eeliseid. Epidermise eemaldamine toimub kokkupuuteta, mistõttu puudub ka risk nakatuda. Lisaks toimub protseduuri ajal naha täiendav desinfitseerimine soojuse mõjul.

Laserlihvimine on suhteliselt ohutu protseduur, mis võimaldab efektiivselt kõrvaldada ultraviolettkiirguse poolt tekitatud naha vananemise tunnuseid. Uuringud näitavad, et varajased kortsud tekivad peamiselt ultraviolettkiirguse tagajärjel. Teadlased peavad seda vananemise erivormiks ehk enneaegseks vananemiseks, mis erineb oma ilmingute poolest kronoloogilisest vananemisest.

Enneaegse vananemise peamisteks tunnuseks on keratoos – naha sarvkihi paksenemine, pigmentkahjustused ja soonte kahjustused. Lisaks esteetilisele probleemile kätkeb näiline vananemine ka ohtu inimese tervisele, sest ultraviolettkiirguse mõjul kahjustatud rakud võivad soodustada pahaloomuliste kasvajate, nagu näiteks melanoomi teket.

Laserlihvimine ei soodusta ainult naha uuenemist ja noorendamist, vaid hoiab ära ka halvaloomuliste uudismoodustiste tekke, kuna riskipotentsiaaliga rakud eemaldatakse koos epidermisega.

Laserlihvimine ei saa anda Teile uut nahka, aga ta saab maksimaalselt parandada nahaseisundi. Operatsiooni tulemuste ootused peavad olema rajatud reaalsusele ja aususele.

Naha tüüp, vanus, etniline kuuluvus need on põhi tegurid (küsimused) mida tuleb arutada enne operatsiooni. Kui Teil on armid, aleergia, herpes(ohatised), varajasemad kokkupuuted laser või muu kiirgusega, võib olla tuleb lisada mõni uuring või analüüs. Kindlasti tuleb rääkida arstile kui teil oli külmetused või herpes, üks kõik mis vormis.

Võib olla enne laserlihvimist Teie kirurg annab Teile möned soovitused naha hooldamiseks enne operatsiooni. Juhul kui teil on ulatuslikud ealised muutused või väga sügavad naha defektid siis tuleb arvestada rohkem kui ühe protseduuriga.

Koos kirurgiga te saate arutada, mida annab operatsioon ja mis riskid võivad olla.Usaldus ja koostöö arsti ja patsiendi vahel on väga oluline eeldus operatsiooni väga heale tulemusele. Pärast seda kui te kirurgiga otsustasite laserlihvimise kasuks , kirurg selgitab teile kõik operatsiooni etapid.Tuleb meelespidada , et laserlihvimine ei taasta täielikult nahka ega ei pidurda looduslikku vananemise protsessi. Visiidi ajal teile tutvustatakse tuimestuste võimalusi. Selgitatakse nende toimet ja teostamise tehnikat. Tuimestus on üld või kohalik sõltuvalt piilingu sügavusest.

Mida on vaja teada operatsiooni järgselt

Teie nahk nõuab peale operatsiooni kohest hooldust . Võib esineda naha turse ja “pingul” tunne 2 kuni 10 päeva vältel . Naha punetus kaob tavaliselt nelja nädala jooksul. Kui te tunnete sügelust või teid häirib mingi muu ebamäärane tunne pöörduge koheselt oma arsti poole, hoiduge päikese eest , täitke kõik arsti korraldused.

 

Broneeri aeg!