Fotonoorendus

Fotonoorendus (IPL)

Fotonoorenduse all peetakse silmas meditsiinilist protseduuri, mille ajal on näha intensiivset pulseerivat valgust (intensiivne Impulss Light – IPL) hästi määratletud lainepikkusel. Kaasaegsetesse ilukliinikutesse ilmus meditsiiniline leiutis IPL -seade paar aastat tagasi. Praeguseks ajaks on IPL-seadmed läbinud kõik vajalikud kliinilised uuringud ja neid peetakse täiesti ohutuks ning on ametlikult lubatud kasutada Euroopas.


Natalja Zilkina

Dr. Natalja Žilkina

proktoloog, kirurg

Broneeri aeg
75005bcd-c90e-4132-931a-aac1c5b44a84

Dr. Alexander Uskov

PhD, laserravi arst

Broneeri aeg

 

 

Fotonoorendus 2 foto

Kellele fotonoorendust soovitatakse?

Peamiselt patsientidele, kelle hulgas on IPL fotonoorendus eriti populaarne – noored daamid vanuses 30 aastat. Kuid väärib märkimist, et üha rohkem pöördub ka mehi meie poole.

Kas see ohtlik?

Fotonoorendus protseduur on valutu ja mitteinvasiivne (ei tehta süste, sisselõikeid ) ning ei põhjusta drastilisi muudatusi nahas (välja arvatud õrn punetus). Kerge punetus möödub tavaliselt peale 60 minutit. Protseduur on patsiendile täiesti ohutu.

Milline mõju on fotonoorendamisel?

ipl-before-after_copy

Enne ja pärast fotonoorendus protseduuri. Pruunide pigmendilaikude, kapillaaride ja rosatsea eemaldamine.

Protseduur parandab näonaha ainevahetust, mille tulemusena muutuvad kortsud siledamaks ja ühtlustub jume. Fotonoorendus mõjub rakutasandil, vähendab põletikulisi protsesse, pigmenteerunud kohad muutuvad heledamaks, kaovad kapillaarid, veresoonekesed ja tähekesed.

Natuke negatiivsest poolest

Nagu tavaliselt, lisaks noorendamisele on kahjuks sellel protseduuril ka negatiivne pool mida on tähtis teada. Peamine puudus – kahjuks see protseduur ei ole odav. Fotonoorenduseks Vitaclinikas kasutatakse juhtivama firma Lumenis kaasaegseid seadmeid ning seda protseduuri teostavad sertifitseeritud arstid, kes omavad meditsiinilist kõrgharidust, sellepärast võib protseduuri hind ulatuda kümnetest kuni sadade eurodeni ja püsiva tulemuse saavutamiseks on vajalik 3-4 ravikorda.

Fotonoorendus video:

Kui tihti peab fotonoorendust tegema?

Mitmetel interneti lehekülgedel võite näha reklaami ja soovitusi fotonoorendus protseduuri tegemiseks kuni 7 korrani 3-4 nädala tagant. Vitaclinikas põhinedes meie enda kogemusele (samuti lähtudes tootja soovitustele) soovitame 3-4 IPL-fotonoorenduse seanssi 4-6 nädalase intervalliga.

Peale esimest protseduuri on näha naha reaktsioon ja 2-3 protseduuri on vajalik et tulemused oleksid jäädavad.

Kellele on fotonoorendamine vastunäidustatud?

  • afroameeriklased
  • inimesed, kellel on loomulikult tume nahk
  • peale intensiivset päevitust, sealhulgas ka solaariumi päevitus
  • rasedatele
  • onkoloogilisi haigusi põdevatele haigetele
  • inimestele, kellel on nahahaigus aktiivses faasis

Kuidas toimub fotonoorendamise protseduur?

Kõik meie kliiniku patsiendid tulevad enne protseduuri arsti konsultatsioonile. Arst küsitleb patsienti, valib välja laserkiirguse sügavuse mis sobib just antud patsiendile ja tutvustab kavandatavat ravi taktikat.Fotonoorendus foto

Protseduuri viib läbi sertifitseeritud arst erakliiniku mugavas keskkonnas anatoomilisel diivanil. Patsiendile pakutakse spetsiaalseid kaitseprille. Piirkond mida hakatakse ravima töödeldakse spetsiaalse geeliga, millel on meeldiv ja jahutav mõju. Seejärel arst töötleb nahka samm sammu järel IPL impulssidega. Tavaliselt fotonoorendamise protseduur kestab 50 minutit. Peale protseduuri eemaldatakse näolt geel ja nahal hoitakse külma geeliga pakikest, seejärel kantakse nahale Bepanthen kreem. Peale protseduuri on vastunäidustatud – saun, intensiivne päevitamine ( kuni 4 nädalat ), aktiivne sport (1 nädalat). Baltimaade päike ei ole tavaliselt nii intensiivne, kuid turismireisist kuuma päikese kätte soovitatakse patsiendil loobuda. On vaja pidevalt kasutada päikesekaitse kreeme aprillist septembrini.

 


Natalja Zilkina

Dr. Natalja Žilkina

proktoloog, kirurg

Broneeri aeg
75005bcd-c90e-4132-931a-aac1c5b44a84

Dr. Alexander Uskov

PhD, laserravi arst

Broneeri aeg