Ilusüstid ja botulotoksiin

Ilusüstid Vitaclinikas

Ilusüstid

Ilusüstid, see on üks populaarsemaid noorendamise viise.

See põhimõte-naha sisse ravimite süstimine võeti kasutusele juba 19 sajandi keskel. Ja algul ei olnud kasutusel kosmeetilisel ja meditsiinilistel eesmärkidel. Selgus, et ravimi (ilusüstide) süstimine sellesse kehaossa kus ta peab mõjuma on mõnikord tõhusam, kui traditsiooniliselt süstimine tuharasse või veeni. 19 sajandi lõpu poole “nõelravi ” abiga hakati välimuse defekte parandama, nagu õhukesed huuled, longus põsed ja sügavad kortsud. Patsiendi enda keha rasv on võetud filleriks. Kuid see filler imendus väga kiiresti. Seejärel hakati kasutama vaha, kuid varsti loobuti ka sellest ideest. Kui vaha kõvastub siis võib tekitada vereringehäireid ja isegi veremürgitust. 20nda sajandi 60.ndatel algas silikooni ajastu, silikoongeeli abil sai omandada suurepärane büst, täidlased huuled ja ilma kortsudeta sile näonahk. Kuid ka see materjal osutus ohtlikuks: 8-10 aasta pärast peale protseduuri võis inimene haigestuda, geel sattus kudedesse, tekitas põletikku ja mõnikord pahaloomuliste kasvajate teket. Kuid teadlased ei loobunud, lõpuks suutsid nad leida aine, mis on noorendava toimega ja organism ei võta seda ainet vastu kui võõrkeha.

Ilusüstide valdkonnas pakub Vitaclinika hüaluroonhappe alusel uue põlvkonna preparaate, mis niisutavad ja stimuleerivad nahka ning aineid, mis pikendavad preparaadi toimet. Annab nahale täidlust ja suurendab volüümi ja täitab näokortse. Ilusüstid on osa vananemisvastasest strateegiast. Nad toovad tagasi Teie naha nooruse ja värskuse. Suurepärane tulemus on garanteeritud kuni 1 aastani. Protseduur on kiire ning ei vaja taastumisaega.

Miorelaksatsioon

Selles meetodiga lõdvestatakse lihaseid mille tulemusel kaovad vertikaalsed ja horisontaalsed näo kortsud laubal ja ninal. Silmanurkades olevate “kanavarbad” kortsude põhjuseks on pidev silmade kissitamine. Kuid lihaste lõdvestamise süste ei soovitata suu ja nina voltide korrigeerimisel, sest on oht et inimene ei saa ei süüa ega naeratada. Toimeaineteks kasutatakse Botuliinitoksiini A (tuntud ka kui neurotoksiin), mida on toodetakse mikroorganismi Clostridium botulinumist. See põhjustab halvatust lihastes. Ilusüstide jaoks saadav mürk valmistatakse laboris, hoolikalt puhastatakse ja ühendatakse spetsiaalsete valkudega. Sellisel juhul on aine täiesti ohutu ja arstide kontrolli all. Meie riigis, kasutavad peamiselt kahte botuliini ravimit: Botox´it ja Dysport’i. Kahe aine erinevus on selles, et Dysport’i botuliini kontsentratsioon on madalam.

Kuidas see toimib? Meil on sageli pinges näolihased ja seetõttu näonahk hakkab tekitama kortse. Lihased tõmbuvad kokku mitte üksinda, vaid närviimpulsside mõjul. Botuliinitoksiin blokeerib närviimpulsside ülekande ja lihased ei saa signaali ja lõõgastuvad. Selle tulemusena nahk läheb siledaks.

Botox on ainuke kogu kõikidest ilusüstidest, mida tehakse lihasesse. Dysport’i on võimalik süstida mesoteraapilises tehnikas – süstida naha alla või naha sisse. Mõnikord on vaja leevendada pingeid, näiteks kaela piirkonda, kus on raske kõiki neuromuskulaarseid üksuseid tabada. Nahaalused süstid võimaldavad katta suurt ala ja tegutseda sujuvamalt. Mõlemad ravimid ei tekita sõltuvust ja mõjuvad lihastes 2-8 kuud (keskmiselt 4-6 kuud). Protseduur kestab 15-20 minutit. Esimene märgatav muutus näos on nähtav mitte hiljem kui nädal peale protseduuri. Päev enne ja peale protseduuri ei tohi kasutada alkoholi, peale protseduuri ei tohi lamada 4 tundi, kasutada antibiootikume ega valuvaigisteid. Kahe tunni jooksul ei tohi nägu puutuda ja ei soovitata paari päeva jooksul tegeleda spordiga.

Näo korrigeerimine :

  • Ilusüstid naerukortsudele
  • Ilusüstid murekortsudele
  • Ilusüstid silma-ja suuümbruse kortsudele
  • Ilusüstid suunurga kortsudele

Huulte korrigeerimine :

  • Ilusüstid huulte volüümi suurendamiseks
  • Ilusüstid huulte piirjoontele
  • Ilusüstid cupidooni joontele

 

18119671_1368578523202074_1580043253_o (1)

Dr. Ella Tuz

dermatoloog-kosmetoloog

Broneeri aeg