Günekoloog

Günekoloogi eriala ei tähenda mitte ainult põhjalikke teadmisi naise tervise reproduktiivsest süsteemist, vaid ka kaasaegse diagnostika võimalusi. Seetõttu Vitaclinikas viivad läbi vastuvõtte ainult  kaasaegse meditsiinilise haridusega günekoloogid, kes omavad pidevat kirurgilist praktikat suurimates Tallinna haiglates ja läbivad regulaarset väljaõpet välismaal.

Günekoloog foto

 

 

Vastavalt üldtunnustatud soovitustele peaksid naised külastama günekoloogi vähemalt 1 kord aastas peamiselt raskete günekoloogiliste haiguste vältimiseks.

 

 

Arvestades asjaolu, et paljud ohtlikud naistehaigused, nagu emakakaela erosioon, võivad algstaadiumis kulgeda sümptomiteta, peaks külastama günekoloogi isegi väikeste kaebuste korral.

 

Günekoloogi konsultatsioonile peaksite tulema kui:

– muutus igakuine menstruaaltsükli regulaarsus

– muutus igakuine menstruaaltsükli intensiivsus

– menstruatsioon on lakanud või on napp

– tekkis ebatavaline eritis

– valud alakõhus

– kui ei ole võimalik rasestuda pikema aja jooksul peale rasestumisvastaste vahendite manustamise lõpetamist

– on vaja valida või muuta hormonaalne kontratseptiiv

– on kaebusi välisuguelundite osas

– on kaebusi menopausi ajal

Kuidas kulgeb günekoloogi vastuvõtt?

Vastuvõtul günekoloog suhtleb patsiendiga, koostab patsiendi anamneesi, leiab sümptomid, uurib olemasolevat meditsiinilist dokumentatsiooni. Vastuvõtu ajal tehakse vaginaalne läbivaatus, vajadusel võetakse analüüs jm. Vastavalt näidustusele võidakse teha ultraheli vaaginaalorganitest kaasaegsel diagnostika seadmel.

Üldjuhul esimene vastuvõtt võimaldab hinnata reproduktiivse süsteemi tervisliku seisundit, vajaduse korral määrata ravi või teha mikrobioloogilised ja muud uuringud, et kinnitada või täpsustada diagnoosi.

Transvaginaalse ultraheli uuringu abil saab Vitaclinika günekoloog välja selgitada reproduktiivse süsteemi tervisliku seisundit, emaka, munajuhade ja munasarjade tervist. Tänu laboriuuringutele saab täpselt kindlaks teha infektsioonhaiguste olemasolu või nende puudumise, kontrollida hormoonide (progesteroon, östrogeen, prolaktiini, folliikuleid stimuleeriva hormooni ja teised) taset, mis mõjutavad menstruaaltsüklit. Limaskesta orgaaniliste kahjustuste kahtluse korral võetakse biopsia ja läbitakse histoloogilised uuringud.

Vitaclinika günekoloogid tegelevad peaaegu kõikide vaagna põletikuliste haigustega (bakterite ja viirusinfektsioonide, vaginoosi, endometriiti ja klamüüdia infektsioonidega, mida põhjustab inimese papilloomiviirus, uurea-, tokso- ja mükoplasmoosi, herpese haigused, sugulisel teel levivate infektsioonid jne). Tehakse individuaalne rasestumisvastaste preparaatide valik ja konsultatsioon. Teostatakse menstruaaltsükli korrigeerimise ravi.

Me teeme kõik, et teie visiit günekoloogi juurde ei tekitaks ebamugavust, alati on tagatud täielik anonüümsus, mugavus ja lühike ooteaeg, mis on võimalik ainult hubases erakliinikus.

Vastuvõtuaja Vitaclinika günekoloogi juurde saate broneerida internetis või telefoni teel.