Kuiva naha hooldus

Kuiva naha hooldus foto

Esimesed puudused nahal hakkavad ilmuma juba kahekümne viiendaks eluaastaks. Võib-olla noorelt te olete uhked oma sametiste põskede, vähese rasususe ja akneta naha üle. Kuid mida vanemaks saate, seda rohkem on tunda naha kuivust ja rasusust. Kuivus, laigud, ärritus ja varajased kortsud – on esimesed märgid mitte piisavast nõuetekohasest hooldusest.

Miks nahk muutub kuivaks? Vee tasakaal nahas sõltub rasunäärmete tegevusest. Kui teil on kuiv nahk, toodavad nad vähem rasu kui on vaja loodusliku kaitsekihi moodustamiseks. See kaitsekiht moodustub rasust, higist ja niisutavatest ainetest. See kaitseb nahka väliste kahjulike mõjude ja kuivamise eest. Vanusega toodab nahk vähem rasu ja naha puudused on rohkem märgatavad.

Ei ole paremat vahendit naha niiskuse tasakaalus hoidmiseks, kui oma loomulik rasu. Kaitsmata rakud muutuvad kuivaks, kooruvad, omavaheline suhe nõrgeneb ja nahk kaotab niiskust. Veelgi enam, kui kuiv nahk puutub kokku kahjulike välismõjudega võivad nad kokku puutuda ärritajatega mis tungivad otse epidermisesse. Selle tulemusena nahk muutub tundlikuks ja vananeb kiiremini.

Proovime leida sobivaid tooteid kuiva naha hoolduseks ja kompenseerida seda mida tal ei ole.

Kuiva naha hooldus

Kuiv nahk nõuab väga ettevaatlikut hooldust. Ta on väga õrn ja teda on väga kerge vigastada. Seetõttu ei tohiks nahka hooletult suhtuda ja koormata erinevate toodetega.

Tähtis on jälgida järgmisi nõuandeid:

– Õhtune hooldus – puhastada nahk päevasest jumestusest ja tolmust. Puhastamiseks on parem kasutada pehmet piima, mis rahustab ja toidab nahka. Kosmeetiline piim lahustub vees, mistõttu võib seda lihtsalt maha pesta kraani sooja veega. Tund enne magamaminekut kandke öökreem mis sisaldab rasvu ja niisutavaid aineid. Kui nahk on tugevasti dehüdreerunud võib kanda öökreemi alla niisutavat ainet, nagu näiteks hüdrogeeli. Kui nahk on kuivusest liiga pingul võib öökreemi asemel kasutada meditsiinilist salvi, mis sisaldab pantenooli.

– Hommikune hooldus –  Loputa nägu sooja veega. Kui vesi on kare, siis on kasulik pesta nägu kummeli või pärnaõie veega. Seejärel kanna päevakreem. Kreem peaks olema kerge tekstuuriga, sisaldama toitvaid õlisid ja niisutavaid aineid. Lisaks päevakreem peaks sisaldama UV-filtreid, mis kaitsevad nahka kahjulike UV-kiirguste eest.

Mis võib kahjustada kuiva nahka?

  1. Kui teil on kuiv nahk peaksite vähem külastama sauna ja tegelema spordiga, mis ajavad higistama. Kloorises vees ujumine teeb samuti naha kuivaks. Kloor eemaldab väärtuslikku kaitsvat ainet nahalt, hävitades tundlikku nahka. Selleks, et nahka kaitsta kandke paksu rasvast niisutavat kreemi või tehke niisutav ja toitev mask.
  2. Koorijaid, mis eemaldavad surnud nahaosakesed ei ole soovitatav kasutada: nad võivad kahjustada nahka. Palju parem on teha koorimist puuviljahapetega.
  3. Nahahooldusvahendid ei tohiks sisaldada alkoholi.
  4. Külma ilmaga on nahk stressile rohkem vastuvõtlik, ärge katsetage sellel ajal uusi tooteid, lihtsat osutage talle rohkem tähelepanu ja hooldust.
  5. Proovige mitte tarvitada alkoholi, sest alkohol võtab endaga kaasa mineraalid, vähendades seeläbi niiskuse säilimist kudedes.
  6. Ärge liigtarvitage lahtististeid. Nemad samuti eemaldavad nahast mineraale ja niiskust.
  7. Kaitse oma nahka päikese eest. Päike vähendab niiskustaset nahas.
  8. Keskküte ja kliimaseadmed kuivatavad õhku. Püüdke hoida niiskustaset normis kasutades spetsiaalseid niisutajaid või toataimi.

Nahk koosneb 70 protsenti veest. Naha niiskuse säilimises mängib suurt rolli niiskustase sarvkihis, mis koosneb surnud naharakkudest. Kosmeetilise nahahoolduse eesmärk on tagada sarvkihi elastsust ja stabiilne niiskustase nahas. Naha niiskuse säilitamiseks on vajalik regulaarne hooldus niisutavate toodetega. Soovitatav on koorimine puuviljahapetega või biorevitalisatsiooni kuur (hüaluroonhappe süstid).

Individuaalselt valitud ravi, koorimine, massaaž ja näomask aitab taastada ja säilitada teie nooruse ja naha ilu.

Olge terved ja ilusad,

Teie Vitaclinika