Kontuurplastika

Kontuurplastika fotoKaasaegne elatustase ja pikaajaline elanikkonna sotsiaalne aktiivsus seab suuri nõudmisi inimese välimusele. Tänapäeval on suur huvi esteetiliste protseduuride järele, mis on seotud naha reljeefi taastamisega ning on tingitud vanuseliste muutustega või naha vigastustega.
Seoses sellega on kosmeetilistes kliinikutes kontuurplastika protseduurid kõige levinumad teenused. Aga kõik me teame mis võib juhtuda kui protseduuri teha ebakvaliteetselt ja halvasti.

MÜÜT 1. Võõraine sisseviimine nahka võib viia pöördumatute tüsistusteni
Mitu ilukirurgia uurimust näitas, et head efekti naha korrigeerimiseks annavad hüaluroonhappel põhinevad tooted. Tänapäeva täiteained sisaldavad moondatud hüaluroonhappe molekule, millel puudub tsütotoksilisus ja geenitoksilisus, ei põhjusta ägedat või kroonilist põletikulist reaktsiooni ja ülitundlikkusreaktsiooni. Selline hüaluroonhape ei ole loomse päritoluga, see on saadud biotehnoloogiliste meetodite abil, mis kõrvaldab allergilise reaktsiooni riski ja ei nõua eeltestimist.

MÜÜT 2 Oma rasva sisseviimine on alati parem kui geel
Tänu kõrgekvaliteetse hüaluroonhappe kasutusvõtule, mille sisseviimise tulemusena toimub fibroblastide stimuleerimine kollageeni ja elastiini tootmiseks, suureneb pärisnaha niiskustase.
Lipofillingu protseduur – oma rasva sisseviimine, on küllaltki traumaatiline protseduur, mis nõuab kogenud kirurgi, seda tehakse üldnarkoosi all ja nõuab teatud aega taastumiseks.

MÜÜT 3. Protseduur on väga valus
Vitaclinikas kontuurplastika protseduuri ajal kasutatakse tuimestust. Tumestuskreem on lokaalne ja seda kantakse näole 30-40 minutiks. Seega on protseduur valutu ja ei tekita ebamugavustunnet. Paljud kaasaegsed ravimid juba sisaldavad endas tuimestavat ainet, mis teeb protseduuri veelgi lihtsamaks. Geeli sisestamisel hakkab kõigepealt toimima tuimestus ja patsient peaaegu ei tunne valu.

MÜÜT 4 Pärast protseduuri jäävad näole pikaajalised sinikad ja geel võib võtta valed kontuurid
Hüaluroonhapet süstitakse pärisnaha sügavamatesse kihtidesse. Sel juhul ülekorrektsioon on välistatud. Võivad küll tekkida väikesed sinikatäpikesed, see on tingitud väikeste veresoonte kahjustusega, kuid tavaliselt püsivad nad 2-3 päeva. Patsiendi jaoks on oluline valida õige kliinik ja arst, kes on piisava kogemusega, et selliseid protseduure teostada. Mitte mingil juhul ei tohiks süstida kodustes tingimustes.

MÜÜT 5. Kontuurplastika tagajärjed on pöördumatud
Hüaluroonhapet toodavad ka meie keha sidekoe rakud – fibroblastid. Keha ensüümi süsteemide toimel on see kergesti biolagunev. Hüaluroonhappe keskmine iga kudedes sõltub kasutatud filleri tüübist ja süstimise piirkonnast. Keskmiselt ulatub see 6 kuust kuni 2 aastani.

Seega hüaluroonhappe miniinvasiivsete meetodite kasutamise vormid on kõige populaarsemad ja võimaldavad patsientidel kiiresti korrigeerida esteetilisi ja vanuselisi probleeme või teha mõningaid muudatusi oma välimuses.

Olge terved,
Dr. Ella Tuz
Vitaclinika